Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 10. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 9 až 5°C.

logo

 

logo

Farnost Spálov

Navigace

Obsah

Forma protestu místních samospráv proti návrhu zákona o kompenzačním bonusu ministryně financí Aleny Schillerové a premiéra Andreje Babiše

Typ: ostatní
Sdružení místních samospráv ČR, z.s. a starostové protestují.

Vážení občané,

s ohledem na rozhodnutí vlády o finanční spoluúčasti i naší obce na tzv. kompenzačním bonusu a dále také na předpokládaný 20% pokles obecních příjmů jsme povinni Vás informovat o zastavení investic, které nebude možné v rámci kompenzace ztrát způsobených vyhlášením nouzového stavu v naší obci realizovat.

V následujících letech budeme pravděpodobně nuceni upustit od svých investičních záměrů, na které jsme v předchozích letech řádného hospodaření šetřili.
Věříme, že je třeba těm, kteří nemohli provozovat svojí živnost pomoci, a tuto formu podporujeme, nicméně věříme, že by pomoc měla jít pouze ze státního rozpočtu. Stát vyhlásil nouzový stav a obce nemohou náklady na kompenzaci těchto opatření nést. Bohužel vláda a paní ministryně Schillerová tento názor nezastává a v tuto chvíli se za nás postavilo Sdružení místních samospráv ČR, Spolek pro obnovu venkova, hejtmané a také Senát. Kompenzační bonus je již lidem hrazen, a proto samospráva, a tedy i naše obec ve skutečnosti už o finance přišla, nicméně teď je otázkou, zda Poslanecká sněmovna v úterý dopoledne 26. května 2020 bude tento nehezký trend dále rozšiřovat, nebo ho zastaví.

Pojďme se slzou v oku rozloučit s našimi investicemi, na které nejen v tomto roce, ale i v letech následujících nebudeme mít peníze. Přišlo to náhle a nečekaně. Po krátké, ale velmi zákeřné nemoci vláda rozhodla o krácení peněz pro obce a rozdělila je poškozeným. Následkem těchto událostí pak zemřely veškeré naděje pro realizaci plánovaných staveb obcí České republiky.

Se smutkem Vám tedy oznamujeme, že už nebudeme opravovat v takovém rozsahu místní komunikace, nebudeme budovat cyklostezky, opravovat školy a ani rychle stavět domy pro seniory. Už nebudeme pracovat na rozvoji našich obcí tak rychle jako dosud, protože na to nemáme peníze. Informace k pietnímu rozloučení najdete v příloze.

Velice nás toto mrzí, o záměru vlády jsme nevěděli.parte


Vytvořeno: 25. 5. 2020
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020 08:51
Autor: Správce Webu